سرویس بهداشتی

همیشه در طراحی حمام های کوچک چند چالش وجود دارد: محل قرارگیری توالت و سینک، ایجاد یک فضای مناسب برای دوش، و محل قرارگیری حوله‌ها. با همه این‌ها داشتن یک حمام اضافه در خانه بسیار خوب است حتی اگر کوچک و کم‌جا باشد. باید دکوراسیون حمام خود را طوری تزئین کنید همه ی وسایل های لازم را داشته باشد. در دکوراسیون حمام باید کلیه ی وسایل هایی که میخواهید در آنجا قرار دهید را با فضای موجود سنجیده و بهترین مکان را پیدا کنید.و مطمعن شوید که همه ی وسایل ها را از نظر کاربردی در جای مناسب خود قرار داده اید. در طراحی دکوراسیون حمام باید از همان اول ساخت خانه دقت کنید که چه کاشی و رنگی را برای حمام خود استفاده میکنید برای مثال استفاده از کاشی های بزرگ با رنگ سفید یک فضای روشن و زیبایی را برای شما درست میکند  و استفاده از کاشی های بزرگ باعث میشود تا حمام شمارا بزرگتر نشان دهد.

حمام یکی از قسمت های لذت بخش خانه به حساب می آید پس در طراحی آن بیشتر وقت بگذارید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر قصد دارید یک فضای روشن و لذت بخش برای حمام خود درست کنید از تجهیزات بزرگ مانند استفاده از کاشی های بزرگ در حمام و رنگ های روشن استفاده کنید همانطور که در مطالب قبل گفتیم برای طراحی همه ی بخش های خانه نیاز به  نکات مختلفی است که اگر آن ها را رعایت کنید بهترین دکوراسیون برای حمام خود طراحی میکنید.

روشنایی و دوش حمام

بهترین مدل روشنایی برای آینه در دو طرف آن و به صورت دیوار کوب که مانع از ایجاد سایه بر روی صورت می شود.
دیوار کوب ها در ارتفاع تقریبی 165 تا 160 سانتیمتر از کف تمام شده و به فاصله حداقل 75 سانتیمتر از یکدیگر نصب می شوند.
از بکاربردن نورهای ثابت سقفی به عنوان تنها منبع روشنایی سرویس و حمام باید خودداری کرد.
اگر حمام و سرویس های بهداشتی بیش از اندازه کوچک بوده و فضای کافی برای نصب
دیوار کوب ها در طرفین وجود نداشته باشد، بهتر است از روشنایی کنج سقف در بالای آینه استفاده شود.

 خریدنِ اکسسوری ‌های متنوع  برای حمام و سرویس بهداشتی

در مقابل هر وسوسه ‌ای برای خریدنِ اکسسوری ‌های متنوع، مقاومت کنید؛ هر چقدر هم که این وسایل جذاب و زیبا باشند! برای دیوار هم از کاشی‌ های ساده و هندسی شکل استفاده کنید. برای حمام‌ و سرویس بهداشتی مینیمال، از آینه ‌های ساده و هندسی شکل بهره ببرید. اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید یک گلدان سفید و زیبا روی قفسه‌ ها قرار دهید تا بدین ترتیب، طبیعت را وارد فضا کنید. اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید آینه ‌ای تهیه کنید که از سقف تا کف کشیده شده باشد.