۱۰ دلیل که چرا مدیریت پروژه مهمه

مدیریت پروژه یکی از آن چیزهایی است که تا زمانی که امتحان می‌کنید آسان به نظر می‌رسد. اصول مدیریت یک پروژه از آغاز تا پایان نیازمند یک تیم از افراد با توانایی‌ها و مهارت‌های مختلف است. آن افراد مسئول برنامه‌ریزی و اجرای اهداف پروژه هستند و این کار بیش از کار و مواد لازم را می‌طلبد. هر پروژه یک چرخه حیات پروژه را دنبال می‌کند. یک برنامه پروژه منطقی می‌تواند به معنی تفاوت بین موفقیت یا شکست باشد. هر پروژه یک چرخه حیات پروژه را دنبال می‌کند.

این یک مهارت سخت برای استاد کردن است، اما ارزش یادگیری دارد. و به همین دلیل است که:

۱برنامه‌ریزی کردن یک برنامه و سازمان دهی آشفته – پروژه‌ها به طور طبیعی آشفته هستند. وظیفه اصلی کسب‌وکار مدیریت پروژه سازماندهی و برنامه‌ریزی پروژه‌ها برای اهلی کردن این هرج و مرج است. مسیری مشخص که از ابتدا تا انتها طرح‌ریزی می‌شود تضمین می‌کند که نتیجه با اهداف پروژه شما مطابقت دارد.

۲تهیه یک برنامه و برنامه – بدون برنامه زمانبندی، یک پروژه احتمال بالای تاخیرات و هزینه‌های مازاد را دارد. یک برنامه زمانبندی کلید یک پروژه موفق است.

۳تقویت و تشویق کار گروهی – یک پروژه مردم را به یکدیگر می‌رساند تا ایده‌ها را به اشتراک بگذارند و الهام‌بخش باشند. هم‌کاری سنگ بنای برنامه‌ریزی و مدیریت موثر پروژه است.

۴حداکثر منابع – منابع، چه مالی و چه انسانی، گران هستند. با اجرای مقررات مدیریت پروژه مانند ردیابی پروژه و مدیریت ریسک، همه منابع به طور موثر و اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۵مدیریت یکپارچه – پروژه‌ها در خلا اتفاق نمی‌افتند. آن‌ها باید با فرآیندهای تجارت، سیستم‌ها و سازمان‌ها ادغام شوند.
شما نمی‌توانید یک سیستم فروش بسازید که با فرآیند فروش و سازمان فروش شما هماهنگ باشد. ارزش چندانی اضافه نمی‌کنه. یکپارچگی اغلب برای ارزش پروژه مهم است.
مدیریت پروژه، یکپارچه‌سازی را شناسایی و مدیریت می‌کند.

۶کنترل هزینه – برخی پروژه‌ها می‌توانند هزینه قابل‌توجهی داشته باشند، بنابراین عملکرد بودجه ضروری است. استفاده از استراتژی‌های مدیریت پروژه به شدت خطر تخطی از بودجه را کاهش می‌دهد.

۷مدیریت تغییر – پروژه‌های همیشه در محیطی رخ می‌دهند که در آن هیچ چیز ثابت نیست جز تغییر. مدیریت تغییر یک کار پیچیده و دلهره‌آور است. این اختیاری نیست. مدیریت پروژه تغییر می‌کند.

۸مدیریت کیفیت – کیفیت ارزش چیزی است که شما تولید می‌کنید. مدیریت پروژه کیفیت را شناسایی، مدیریت و کنترل می‌کند. این منجر به یک محصول یا سرویس با کیفیت بالا و یک مشتری خوشحال می‌شود.

۹حفظ و استفاده از دانش – پروژه‌ها دانش را تولید می‌کنند یا حداقل باید این کار را بکنند. دانش نشان‌دهنده یک دارایی مهم برای بسیاری از شرکت‌ها است. دانش مدیریت نشده چپ به سرعت از بین می‌رود. مدیریت پروژه تضمین می‌کند که دانش بدست‌آمده و مدیریت می‌شود.

۱۰یادگیری از شکست – پروژه‌ها با شکست مواجه می‌شوند. زمانی که این کار را انجام می‌دهند، یادگیری از این فرآیند مهم است. مدیریت پروژه تضمین می‌کند که درس‌هایی از موفقیت پروژه و شکست یاد گرفته می‌شوند.